DOPROVODNÉ PROGRAMY pro MŠ i ZŠ k výstavě VOJTĚCH KUBAŠTA – geniální ilustrátor
Městské muzeum Blatná
26. 11. – 28. 1. 

MŠ / 1., 2. třída ZŠ
Pohádkové přáníčko
Vojtěch Kubašta vytvářel krásné knížky pro děti. Možná je máte doma i vy. Vyprávějí nejrůznější pohádkové příběhy, které určitě znáte: o Popelce, Červené Karkulce, Šípkové Růžence, Perníkové Chaloupce. V čem jsou tyto knížky jiné než ostatní? Dá se s nimi hrát. Jsou to taková malá papírová divadélka. Jak to asi ten pan ilustrátor udělal? A proč jsou jeho knihy za vitrínami v muzeu? Nebojte se, všechno si to povíme a navíc si vyzkoušíme vytvořit takové malé pohádkové přáníčko - samozřejmě prostorové. 
 
3.- 6. třída ZŠ
Prostorové přání 
Prostorové pohádkové knížky ilustrátora a grafika Vojtěcha Kubašty obdivovaly děti nejen v Čechách, ale hlavně v zahraničí. Dnes jsou jeho knihy vzácnými exponáty, a proto je máme vystavené v muzeu. Po otevření takové knihy na vás vyskočí trojrozměrná papírová scéna. Proto se tomu také říká pop-up, což právě znamená vyskočit. Vysvětlíme si, jak se takové knihy dělají a samozřejmě si tento princip vyzkoušíme. Každý si z programu odnese svoje prostorové (vánoční) přání.

7.-9. tř.
Vojtěch Kubašta a další tvůrci pop-up books
přednáška, výtvarná dílna
Český grafik a ilustrátor Vojtěch Kubašta se proslavil hlavně tvorbou prostorových pohádkových knih. Tyto knihy, kterým se dnes říká pop-up books, se za socialismu vyvážely především do zahraničí. Proto Kubaštu a jeho tvorbu obdivují v mnoha zemích světa.
Dnes se těmito knihami zabývá mnoho tvůrců. Ukážeme si ty nejslavnější (třeba tu o Harry Potterovi ad.). Principy pop-up knih nalézají uplatnění také v blahopřáních, pozvánkách, oznámeních nebo na pohlednicích – zkrátka všude, kde trojrozměrný formát a s ním spojený moment překvapení může umocnit sdělení. V následné výtvarné dílně si základní pop-up mechanismy vyzkoušíme prakticky.
 
 
doprovodné programy: prosinec-leden, po-pá
cena: 25 Kč / žák, přezůvky s sebou
délka programu: 1-2 vyučovací hodiny, dle domluvy
objednávejte: muzeum@plantaz-blatna.cz, 605 061 161
Máte-li zájem o programy až v lednu, dejte nám prosím vědět už v prosinci, abychom s vámi mohli předběžně počítat. Děkujeme.

[kufrik_header.jpg]

 

Kufříky všemi smysly


Vážení pedagogové,
rádi bychom Vás tímto pozvali k edukačním modulům Kufříky všemi smysly, které Vám v jednotlivých kapitolách představí místní dějiny regionu Blatenska, který odpovídá okresu Blatenska. V každé kapitole naleznete pro lepší představu fotografie obsahu jednotlivých kufříků, které si můžete zdarma půjčit v Městském muzeu Blatná, metodický list pro učitele a pracovní list pro žáky. Následně jsme pro Vás vytvořili prezentaci pro účely výukové hodiny a prezentaci, která Vám v krátkosti představí možnosti jednotlivých modulů.
Všechny tyto pomůcky si můžete libovolně upravovat a tisknout.
 
Pro případné dotazy či návrhy na obsah a objednávky modulů pište na mail: muzeum@plantaz-blatna.cz
 
Těšíme se na Vás.
 

Halštat

materiály ke stažení

Keltové na Blatensku

materiály ke stažení

Slované na Blatensku

materiály ke stažení

Dům páně

materiály ke stažení

Příběh rytíře

materiály ke stažení

Vampýr z Radomyšle

materiály ke stažení

NÁVOD KE STAŽENÍ
1) Kliknete na soubor
2) stáhne se Vám zazipovaný (zabalený) soubor, který musíte rozbalit
3) Využijte program winzip, winrar apod. nebo online 
4) Nyní můžete jednotlivé části otevřít nebo si je nahrát do počítače