K příležitosti Mezinárodního dne památek pořádá Městské muzeum Blatná další výlet, a to za poznáním dvou významných barokních památek a poutních míst, z nichž první se nachází u Pelhřimova a druhé poblíž Milevska.
Křemešník – barokní poutní areál z poloviny 18. století. Skládá se z kostela Nejsvětější Trojice, dvou kaplí a křížové cesty vedoucí lesem ke kapličce sv. Jana Křtitele nad „zázračnou“ studánkou. Právě kvůli této vodě a jejím legendárním účinkům vznikla na Křemešníku dřevěná kaplička již v polovině 16. století. Pramen je tzv. periodický, v zimě se objevuje a vyvěrá přibližně do počátku léta, kdy zase mizí.
Sepekov – další zajímavé poutní místo doby barokní, a sice kostel Jména Panny Marie s ambity v Sepekově u Milevska. Kostel vznikl v letech 1730 – 1733, ovšem zdejší „milostný“ obraz Panny Marie Sepekovské je starší a byl původně součástí gotického křídlového oltáře z přelomu 15. a 16. století. Barokní chrám nese architektonické rysy staveb Kiliána Ignáce Dientzenhofera, fresky v interiéru maloval Siard Nosecký.
Pro přihlášení a získání podrobných informací pište na
cernohousova@plantaz-blatna.cz
nebo volejte na +420 739 292 944.
Jízdné / autobus činí 300 Kč / osoba. Odjezd ráno z Blatné, návrat kvečeru tamtéž.
Upozorňujeme, že cílová místa zájezdu nejsou bezbariérová a že se během výletu také maličko projdeme.